Stresují vás přístavní manévry?
Manévry v přístavech mohou být největším problémem během týdenní dovolené. Sledovat již od středy předpověď na pátek, kdy budu vracet loď, nepřispívá pohodě na palubě.
Bojím-li se přístavních manévrů, mohu se jim po většinu týdne vyhnout. Po většinu týdne. V pátek budu muset do přístavu zajet, ať chci, nebo nechci. Navíc dvakrát. Nejprve k benzínce, a nakonec k molu.
Celý týden mohu zvládnout na kotvě, nebo na bóji. Čím víc se však přístavním manévrům vyhýbám, tím měně se zlepším.
Na druhou stranu jako samouk se také neposouvám nijak rychle dopředu. Zvláště když na palubě strávím jeden či dva týdny v roce.
Protože mám bohaté zkušenosti s tím, jak se na cítí kormidelník, když neumí zajíždět do přístavu, rozhodl jsem se před lety vydat knihu o přístavních manévrech a začít tuto nezbytnou dovednost učit. Byli jsme první, kdo začal přístavní manévry v České republice a na Slovensku vyučovat.
Tou či onou formou se věnujeme výuce přístavních manévrů již téměř 10 let. Naše praktické kurzy a teoretická školení má za sebou více než 1500 absolventů. Na letošní jaro máme volná poslední dvě místa na kurzech v Chorvatsku (zvažujeme navýšení kapacity), další volná místa budou na kurzech manévrů v Praze.
Pokud zvažujete účast na některém z našich kurzů a nemáte jistotu v naše dovednosti, můžete vyzkoušet náš teoretický kurz (přednášku) přístavních manévrů, který jsme vypsali na 20. února do Prahy. Jedná se o přednášku, na které vysvětlím vše, co později probíráme na praktických kurzech. Praxe to sice není, ale pomůže vám to utřídit myšlenky a vyvarovat se základních chyb. Navíc je tu pětice rad, kterých když se budete držet, dokážete zlepšit své manévry o 50 %. Bez toho, abyste se zlepšili v praxi.
Ještě poznámka na závěr. Proč klasická přednáška a nikoli online přenos? Je to osobnější. Jak pro mě, tak i pro vás. Mohu tak lépe reagovat na případné nejasnosti.
Zvu vás tímto na naši přednášku a případně na naše kurzy.