Poslední místo: kapitánský kurz praxe, nebo kurz na katamaranu
Daniel Vodička

Poslední místo: kapitánský kurz praxe, nebo kurz na katamaranu

Praktické kapitánské kurzy organizujeme na čtyřkajutové jachtě pro 4 účastníky. Každý účastník má k dispozici vlastní kajutu. Kvalitě kurzu věnujeme maximální pozornost, naším hlavním cílem je, udělat z účastníků dobré jachtaře. Poslední voilné místo. Poslední volné místo máme i na kurzu přístavních manévrů na katamaranu. 

Již několik let se intenzivně věnujeme výuce přístavních manévrů v Chorvatsku a v Praze. Nyní jsme začali také s kapitánskými kurzy. Na trhu je velká konkurence, ale kvalita kurzů často pokulhává. Proto jsme se rozhodli přijít s jiným přístupem. Kvalita výuky, její intenzita a pohodlí pro účastníky jsou pro nás klíčové. Proto i na kapitánských kurzech máme na palubě jen 4 účastníky. Díky tomu každý účastník kurzu stráví za kormidlem i dvojnásobek času, než je tomu u konkurence.

Na našich praktických kurzech klademe mimořádný důraz na přístavní manévry, které jsou pro každého skippera největším zdrojem stresu. Během celého týdne cvičíme přístavní manévry několik hodin každý den.

Dále je součástí práce s plachtami, obraty, trim, refování plachet, manévr muž přes palubu. Kotvení, zvolení správné lokality, správné postupy pro bezpečné kotvení, jak se zachovat na kotvě v bouřlivém počasí.

Součástí praktického kurzu jsou také praktické ukázky práce s předpovědí počasí. A nejde jen dnes již klasické zdroje, jako je například předpovědní model Aladin, či vynikající aplikace Windy, ale také velmi užitečné informace z meteorologických radarů.

Chceme, aby naši žáci odjížděli z kurzu s maximem dovedností a vědomostí, s respektem k moři a k bezpečnosti vlastní i druhých. Protože klidné moře z nikoho zkušeného jachtaře neudělá, rozhodli jsme se kurz uspořádat poslední týden v březnu, kdy je větší pravděpodobnost větrného počasí.

Tak nakonec jedinou nevýhodou našeho kurzu je vyšší cena. Je to však cena za pohodlí na palubě a kvalitu. V tuto chvíli máme na našem kurzu poslední volné místo. Více zde.

Také na našich třídenních kurzech přístavních manévrů máme již jen jediné poslední volné místo. Všechny naše ostatní kurzy jsou obsazené. Více zde.

 

 

Na horu