Přednáška, kurz motoru a kapitánský kurz
Daniel Vodička

Přednáška, kurz motoru a kapitánský kurz

Připravujete se na nadcházející sezónu? Máme pro vás připravené zajímavé kurzy a plavby. Teoretický kapitánský kurz již za 10 dnů. Koná se v Praze a nejde o masovou záležitost. Jen 12 osob. 

Začneme přednáškou o přístavních manévrech, kterou pořádáme již dlouhá léta. Tentokrát se vrátíme znovu k prezenční přednášce, která umožňuje bližší kontakt mezi přednášejícím a posluchači. Přednáška nemůže plně nahradit praktický kurz, ale uvidíte, že mnohé z řečeného vám může výrazně na palubě pomoci. Je důležité pochopit pohyb lodě a dodržovat základní zásady. Jen díky tomu je možné se zlepšit až o 50 %. 

Další zajímavostí z naší nabídky je praktický kurz servisu a údržby lodního dieselového motoru. Kurz znovu vede Vojta Sládeček. Vojta má celou přednášku skvěle zpracovanou a nebude chybět ani praktická část, při které si osaháte motor a vyzkoušíte si, kam a kdy v případě problémů sáhnout. Mnozí již při charteru potíže s motorem zažili a vědí, jak frustrující je, když nevíte, kam sáhnout. 

Tolik tedy nově vypsané kurzy. Níže najdete seznam našich dalších kurzů. Nejblíže je kapitánský kurz na C, který začíná již tento pátek. Na kurzu máme volná poslední 3 volná místa. 

A nezapomeňte na plavby. Můžete poznat ostrovy v Egejském moři a to i ty vzdálené díky dvojici one way plaveb s celou řadou zastávek a výlety po ostrovech. A samozřejmě velmi lákavé Azory uprostřed Atlantiku. Posledních 5 míst. 

Připomínám, že kurzů přístavních manévrů na jedfnotrupých lodích a na katamaranech děláme sice mnoho, ale počet volných míst se rychle zmenšuje. 

Teoretický kapitánský kurz C


Další teoretický kapitánský kurz na C jsme vypsali na leden.  Teoretický kapitánský kurz na průkaz C je znovu určen jen pro 12 osob a je tak zajištěno, že se může přednášející všem věnovat osobně. Kurz je přípravou na zkoušky, které budou následovat po kurzu. Dále je možné navázat jarním praktickým kurzem. Nabízíme praktický kurz pouze pro 4 účastníky, kdy každý účastník má k dispozici vlastní kajutu. 
 

Praktický kapitánský kurz (poslední volné místo)

Na konci března organizujeme praktické kapitánské kurzy v Chorvatsku. Na konci března proto, aby se ve tvrdých podmínkách nastávající kapitáni naučili pro svoje budoucí plavby maximum. Kurzy jsou určeny jen pro 4 účastníky. Každý účastník kurzu má zajištěnu vlastní kajutu. Za vyšší cenu jste odměněni vyšším komfortem a maximální kvalitou a intenzitou kurzu. Na své plavby vyplujete výborně připraveni. 
 

Oblíbené kurzy přístavních manévrů na jednotupé jachtě i na katamaranu v Chorvatsku

Znovu máme v nabídce náš evergreen, kterým jsou kurzy přístavních manévrů. Na jednotrupé jachtě, nebo na katamaranu. Třídenní kurzy v Chorvatsku jsou mimořádně intenzivní, přístavní manévry od rána do večera. na jednotrupých lodích nabízíme také speciální kurz pro pokročilé, při kterém se zaměřujeme na manévry sólo. Loni převýšila poptávka po našich kurzech nabídku. Ve výuce máme vynikající výsledky, naši instruktoři se této náročné disciplíně věnují již mnoho let. 
 

Kurz noční plavby a bezpečného kotvení

Stejně jako loni máme v nabídce i kurz noční plavby a bezpečného kotvení. Víte, na jakou vzdálenost vidíte poziční světla druhé lodě? Za jak dlouho se dostanete do kolizní situace? Kolik času máte v noci na reakci ve chvíli, kdy hrozí srážka? Co říkají poziční světla, co majáky a bóje? Jak náročný je odhad vzdálenosti v noci? To vše probíráme na kurzu a k tomu Vás také naučíme bezpečně kotvit. 
 

Kurz shorthanded jachtingu pro páry

Nově jsme vypsali dva běhy kurzu singlehanded jachtingu pro páry. Plujete na lodi nejčastěji jen ve dvou, nebo ve dvou a s laiky nebo s dětmi? Naučíme Vás, jak vše zvládnout jen ve dvojici. Jak si rozvrhnout činnosti při manévrech v přístavech, jak trimovat plachty a dělat obraty, co kdo bude dělat při kotvení. Prostě, naučíme Vás plout plnohodnotně ve dvojici. První vypsaný kurz byl hned plný, zbývá již místo jen pro dva páry. 
 

Kurz přístavních manévrů v Praze

Znovu budeme pořádat i jednodenní kurzy přístavních manévrů v Praze. Tentokrát ale na nové jachtě Sun Odyssey 29.2. Jmenuje se Cesaria. Jachta už je v Čechách a pracujeme na její přípravě na sezónu. Součástí bude i instalace nového motoru, který je pro manévry alfou a omegou. 
Kurzy jsou určeny jak pro začátečníky, kteří chtějí zjistit, co to přístavní manévry vlastně jsou, ale také pro zkušené skipppery, kteří se chtějí před plavbou po roce znovu dostat do formy.  

Plavba Atény - Kos (a zpět)

Serifos, antický Delos, Ikaria, ostrov vraků Fournoi, Patmos zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, Kalymnos…To jsou jen některé ostrovy, které můžete na v květnu navštívit při týdenní plavbě, kterou jsme zorganizovali spolu s Jirkou Pacákem v Řecku. Popluje se na čtyřkajutové jachtě (upřesníme později). Start je v Lavrionu nedaleko athénského letiště a plujeme na ostrov Kos (respektive letišti bližší Kalymnos), kde dojde k výměně posádky. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte si vedení lodi při denní i noční plavbě, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty opomíjené) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete jedinečnou atmosféru místních taveren, poznáte nové jachtařské lokality. Na některých zastávkách bude čas i na pronájem mopedu nebo automobilu a prohlídku ostrova.
 

Plavba na Azorských ostrovech 


V červnu vyrazíme na Azorské ostrovy uprostřed Atlantiku. Turisty zapomenuté sopečné ostrovy plné zeleně, hortenzií, zajímavé architektury a příjemného domorodého obyvatelstva. Ostrovy jsou dále častým cílem velryb, které je zde možné potkávat.  Plavba po zajímavých ostrovech bude spojena s výlety do vnitrozemí. Posledních 5 volných míst z 36 míst celkově. 
 

A nezapomeňte na naši nabídku knih

Na horu