Mladší dorostenci Steppu si zajistili postup do finálové čtyřky
Daniel Vodička

V sobotu 2. prosince se mladší dorostenci Steppu Praha postupně utkali s týmy Plzně, Strakonic a Tábora. Do Plzně odjížděli s komfortním čtyřbodovým náskokem.

Stepp Praha vs. KVS Plzeň
Prvním soupeřem Steppu byl domácí tým KVS Plzeň. Steppáky nerozhodilo ani velmi brzké vstávání a od začátku utkání udávali tempo hry. Domácí se nedostávali skoro do žádných gólových příležitostí. Rychlé protiútoky vedené z dobře zajištěné obrany byly pro tým Plzně smrtící. Brejky a absence brankářské jedničky Plzně byly důvodem, proč Stepp vedl 9:1 již v polovině zápasu. Druhá půlka byla v podáni Steppu výrazně slabší, hodně se točila lavička. Po vítězství 15:8 si na další získané body nikdo nestěžoval.

Stepp Praha vs. Asten Johnson Strakonice
Druhý a nejtěžší zápas sehrál Stepp proti týmu Asten Johnson Strakonice. Hned v první minutě byl dvakrát vyloučen hlavní pilíř steppácké obrany Zvonimir Štrk. To byl pro obranu Steppu velký handicap.

Celou první polovinu utkání byly Strakonice jasně lepším týmem. Steppáci byli u všech míčů až druzí a tak se nebylo možné divit stavu 8:3 ve prospěch Strakonic na konci první půle.

Po změně stran se ale na hřišti ukázal úplně jiný tým, než jaký byl k vidění doposud. Steppáci obětavě bránili, výrazně přitvrdili v osobních soubojích a začali se na svého soupeře dotahovat. Na konci třetího dějství byl tedy stav utkání už pouze 10:9 pro Strakonice. Na začátku poslední čtvrtiny vstřelil Ondřej Čurda kýžený vyrovnávací gól na 10:10.

Bezprostředně po této brance přišel pro Steppáky tvrdý direkt v podobě tří slepených gólu Strakonic. Další pohromou byla červená karta pro trenéra Handlovského, kterou dostal za protesty po neuznaném regulérním gólu Steppu. Zbývaly necelé tři minuty, když Tadeáš Špindler vykřesal naději a snížil na 11:13. Dvěma góly v posledních sto vteřinách vyrovnal už téměř ztracený zápas kapitán týmu Anfilov. V úplném závěru ještě Steppáci sahali po vítězství ale konečná remíza 13:13 a dělba bodů byla zasloužená.

Stepp Praha vs. TJ Tábor
Poslední zápas turnaje proti Táboru se odehrál v podstatně nižším tempu. Na Steppácích byla viditelná únava po náročném výkonu proti Strakonicím a ve hře Tábora se dala vypozorovat určitá rezignace, jelikož šance Tábora na postup ze skupiny už byla jen teoretická. Oba týmy se tedy spíše předháněly v nepřesnostech. Jedním z mála pozitiv byl výkon Ondřeje Čurdy, který vstřelil čtyři branky, několik branek připravil svým spoluhráčům a navíc svou rychlostí uváděl obránce Tábora po celý zápas do rozpaků. Příjemným překvapením byly také tři góly Jakuba Parobka. Zápas nakonec skončil výhrou Steppu nad Táborem v poměru 9:7.
Steppáci odehráli v Plzni svůj zatím nejhorší turnaj. Především v zápase s Táborem a v první polovině duelu se Strakonicemi Stepp rozhodně nehrál jako aspirant na medailové umístěni. Opravdu povedený turnaj prožila asi jen dvojice Čurda-Špindler. Na pravé straně tvořili především díky své rychlosti pro soupeře smrtící duo. Steppáci tedy odjeli z Plzně se čtyřbodovým náskokem a zajistili si postup do bojů o medaile.