Finnař Ondřej Teplý Jachtařem roku 2020

Letošní vyhlášení ankety Jachtař roku nemohlo proběhnout na tradičním Galavečeru českého jachtingu, ale odvysílala jej televize Sport 5 v premiéře v pondělí 7. června ve 20 hodin. Absolutním vítězem ankety Jachtař roku 2020 a vítězem kategorie mužů se stal Ondřej Teplý z Jachtklubu Brno, který závodí ve třídě Finn. Kategorii žen ovládly jachtařky Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová, které závodí na olympijské třídě 49er FX.

Není křižování, jako křižování

Na trackingu závodu The Ocean Race Europe vidíte, jaký je rozdíl ve křižování mezi jachtami IMOCA s foily a staršími loděmi VO65 s naklápěcím kýlem a daggerboardy, ale bez foilů.

Tragická halza

Na konci května při regatě Slovak Sailing Week zemřel po nepovedené halze zkušený slovenský jachtař Andrej Horák. Svoji roli při tragické nehodě sehrál autopilot. Na co je třeba si dát pozor?

30 uzlů? 40 uzlů? Spinaker?

Do jak silného větru můžete vytáhnout spinaker? Tedy abyste ho dokázali také v pořádku stáhnout. Ptali jsme se Milana Koláčka.

The Ocean Race Europe

V sobotu v Lorientu za velmi slabého větru odstartoval závod The Ocean Race Europe. První etapa zavede startovní pole do portugalského Cascais. Jachty nyní míří od Finisterre na západ k otočnému bodu v Atlantiku.

29. května startuje z Lorientu závod The Ocean Race Europe. Na start se postaví 12 týmů, z toho 5 na inovacemi nabitých jachtách IMOCA a 7 na osvědčených VO65.

Hebe na ME pátá

Na evropském šampionátu ORC na Capri vybojoval náš tým Hebe výborné páté místo ve své kategorii. Poslední den si náš tým připsal dvě rozjížďky v první desítce.

Hebe na 4. místě

Tým Hebe pokračuje v boji se soupeři na evropském šampionátu ORC. Po vynikajícím včerejším výkonu je na 4. místě.

Hebe na evropském šampionátu

Na evropském šampionátu ORC mají závodníci za sebou 3 rozjížďky a náš tým Hebe je v celkovém pořadí na 9. místě. Jaká byla situace na trati?

Hebe po offshoru na 14. místě

Náš jediný zástupce na evropském šampionátu ORC na Capri má za sebou první rozjížďku, kterou byl 165 mil dlouhý offshore.

HEBE na mistrovství Evropy

Posádka lodě HÉBÉ V, závodící za Český Yacht Klub, se chystá na Mistrovství Evropy ORC ve třídě „C“, které se jede v Itálii od 15. května. Bohužel bude startovat jako jediná česká loď.

Teplý MS třídy Finn devatenáctý

Ve středu 12. května skončil v portugalském Portu Finn Gold Cup, tedy mistrovství světa této olympijské třídy. O postup na olympiádu v něm statečně bojoval i český reprezentant Ondřej Teplý. Skončil na pěkné 19. pozici.