Přihlásit se Datum a čas události: 15.06.2024 17:00 - 22.06.2024 9:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 2
  • Počet míst: 6
  • Volná místa: 4
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Unikátní plavba po Azorských ostrovech

Unikátní plavba po Azorských ostrovech
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy, Plavba Azory

Unikátní plavba po Azorských ostrovech

V červnu 2024 připravujeme zajímavou plavbu uprostřed Atlantiku. Vyrazíme na Azorské ostrovy, zelené sopečné souostroví, které je mimo jiné významným kotlem, kde se vaří počasí pro celou Evropu.

O Azorech věděli již Féničané, ale obydleny byly až Portugalci v roce 1453. Jde obvykle o vlhké a úrodné sopečné ostrovy plné zeleně a modře kvetoucích hortenzií, které byly v minulosti významnou lodní a komunikační základnou a které mají za sebou i nechvalně proslulou velrybářskou historii.

Jde o jednu z nejzajímavějších oblastí Evropské unie, která je zatím stále turisty dost opomíjená. Vyplouvat budeme na začátku června 2024. Na lodích bude zkušený skipper, který je pro oceánskou plavbu nezbytností.

Plavba bude začínat a končit v přístavu Horta na ostrově Faial a povede po střední skupině ostrovů Pico, Sao Jorge, Terceira a Graciosa. Na ostrově Pico bude možné vystoupat na nejvyšší horu Portugalska Pico Alto vysokou 2352 metrů a shlédnout zajímavé vinice, které získaly ochranu UNESCO. Také na dalších ostrovech bude možnost si najít chvilku pro návštěvu vnitrozemí, ať už památek historických, nebo přírodních. Příkladem budiž další památka UNESCO Angra do Heroismo na ostrově Terceira. Budeme počítat s časem na zapůjčení automobilu, či jiného vhodného dopravního prostředku.

Půjde tedy o spojení jachtingu s poznávací turistikou a najde se i chvíle na pozorování velryb, pro které jsou Azory domovem.

14denní plavba bude rozdělena na dvě poloviny, bude tak možné si vybrat plavbu trvající týden, nebo 14 dnů. Start a cíl bude v přístavu Horta na ostrově Faial. Popluje se na jachtách značky Dufour.

V ceně je pronájem jachty, transit log, pojištění kauce, kapitán, doprava kapitána, spotřebované pohonné hmoty.

V ceně nejsou přístavní poplatky (15 – 20 EUR noc), doprava, strava (posádka zajišťuje stravu i pro kapitána).

Cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 10 000 a 12 000 Kč.

Počet míst je omezen, charterových lodí je na ostrovech pomálu.

Termín:

15. června 2024 od 17:00 do 22.června 2024 do 09:00 – 6 míst (1 loď)

Cena 27 500 Kč

Vytisknout
661
Identifikátor produktuRamE
Na horu