28. Česká námořní rallye začala
Daniel Vodička

Dnes začala 28. Česká námořní rallye dvěma rozjížďkami v obou kategoriích Salona 46 a First 45. Vítr pořadatelům přál, slunce jen na polovic. Teplota vody je stále ke koupání vhodná. Závodníci to ale neměli čas vyzkoušet. Na první rozjížďku se čekalo jen 30 minut. A od začátku bylo jhasné, že se pojede, že vítr bude...

Dvakrát vítězství pro Rodop

28. Česká námořní rallye odstartovala dvojicí rozjížděk západně od Splitu ve větru mezi 10 a 13 uzly. V mistrovské kategorii Salona se od počátku ukazovalo, že na závod je nejlépe připraven tým Rodop. V obou rozjížďkách šel od začátku do čela a nenechával nikoho na pochybách, že letos bude chtít zaútočit na zlato. A ani v cíli tomu nebylo jinak. Tým vedený Martinem Kulíkem zajel dnes dvě první místa.

První rozjížďka se povedla týmu Dragonfly & Estetikdent, který vybojoval stříbro.  Na bronz se nadřel tým Hyveco. K bronzu se propracoval z 6. místa po první stoupačce.

Druhá rozjížďka měla na čele stejný scénář. Rodop od začátku vedl a dojel si zaslouženě pro vítězství o parník. Překvapivě druhý po zaváhání při stahování genakeru v prvním kole protnul cílovou pásku tým Newton Yacht Club. Bronz vybojoval tým Rudý koule Jana Jedličky.

Kategorie First 45

Ve Firstech se pořadí na čele měnilo. V první rozjížďce protnula cílovou pásku s náskokem jachta Twinky Holky. Také druhý Hohe tým doplul do cíle nikým neohrožován. Třetí místo vybojoval Jan 3trunc se svým Pavouk týmem.

Druhá rozjížďka zamotala pořadím. Tentokrát to byly Autolaky Hrubý, které si dopluly pro vítězství stylem start-cíl. Druhý v cíli byl znovu Jan Chlup s Hohe Teamem. Také v této rozjížďce byly na stupních vítězů ženy. Tentokrát Omniplast Ladies vedené Svatavou Jakešovou.