Všeuměl Jeanneau Cap Camart 10.5 CC
Jan Koukal

Všeuměl Jeanneau Cap Camart 10.5 CC

Poptávka po velkých lodích s přívěsným motorem roste. Francouzský výrobce lodí Jeanneau proto obohatil řadu Cap Camarat CC (Central Console) o model 10.5. Motorová jachta s dvojicí agregátů bublající za zrcadlem je stejně vhodná pro rybaření i pro rodinné výlety. Místa na palubě je dost a její uspořádání nahrává všestrannému využití.

Jachta dlouhá 34 stop představuje dosud největší model Jeanneau v řadě Cap Camarat s centrální konzolí, neboli kormidelním stanovištěm umístěným uprostřed lodě tak, že je možné jej obejít z obou stran. Nová loď vychází z trupu modelu Cap Camarat 10.5 WA (Walk Around) Series 2 navrženého Michaëlem Petersem a je určena pro širší využití. To může zahrnovat jak vodní sporty, tak rybaření. Ale na své si přijde i ten, kdo si chce na lodi především odpočinout.

Modulární kokpit

Na zádi na bocích se z obou stran mohutných motorů nacházejí dvě koupací plošiny. Jsou vybaveny zábradlím pro výstup zpět na palubu. Mnohem častějšího využití se ale dočká plošina na levoboku, neboť právě z ní se průchodem v zrcadle vstupuje na palubu. Zde se nachází žebřík, který rovněž usnadňuje vylézání z vody.

V kokpitu je velké sezení ve tvaru L situované na pravoboku a další lavice na levoboku, kterou lze rozložit, a vytvořit tak opalovací lehátko. Všechen tento kokpitový nábytek lze zapustit do podlahy, čímž vznikne velká plocha pro různé aktivity, především ji ale ocení rybáři.

T-Top ve standardu

V soklu, který tvoří podstavec pro kormidelní sedačku, je ze strany kokpitu kuchyňské vybavení jako lednice, gril a nádrž na ryby. V kormidelně jsou tři sedadla s centrálním místem pro kapitána. Součástí standardní výbavy je T-Top s ochranným čelním sklem, který je vybaven držáky prutů. K dispozici jsou přídavná bimini, která chrání kormidelnu i kokpit před sluncem.

Na přední palubě se nachází další klidová zóna vybavená sedačkou ve tvaru U a dvojitou pohovkou s područkami na centrální konzoli. I tuto palubu lze pár úkony proměnit v rozměrný prostor pro opalování.

Pohodlí pro čtyři

Zdroj Jeanneau

Zdroj Jeanneau

Interiér člunu
V podpalubí mohou strávit noc čtyři osoby. Zázemí majitele se nachází na zádi, zatímco v přídi lze na dvoulůžko přeměnit sedačku ve tvaru U, která přes den plní funkci společenského prostoru. Vkusné vybavení interiéru doplňuje koupelna s oddělenou sprchou a také lednice a mikrovlnná trouba.

Cap Camarat 10.5 CC se nabízí se dvěma variantami motorizace. Vždy jde o dvojici závěsných motorů, ve slabší verzi o výkonu á 300 koní, v té silnější á 425 koní. Pohonné ústrojí se z kormidelny ovládá joystickem.

O tom, že jde o povedený koncept, svědčí nominace na cenu European Powerboat Award pro rok 2023 v kategorii do 10 metrů. O tom, zda v konkurenci dalších čtyř lodí jachta uspěje, se rozhodne v lednu příštího roku na tradičním veletrhu Boot Düsseldorf.

 

Parametry

Celková délka 10,90 m

Délka trupu     9,31 m

Šířka    3,25 m

Ponor  0,72 m

Výtlak (bez motorů)   4582 kg

Nádrže na palivo         2 x 400 l

Nádrž na vodu 160 l

Maximální výkon motorů       2 x 425 HP

Cena    147 000 EUR bez DPH

Více    www.fasyachting.cz

 

Na horu