Horkokrevný Slovák metal šutry na chorvatskou inspekci
Češi jsou národ Švejků. Ale Slováci? To je jiná, to je horká krev. Vždyť to jsou Horní Uhři (neříkejte jim to, pssst).
No a jeden takový Horní Uher na ostrově Vir těžce nesl, když mu turistická inspekce Državnog inspektorata chtěla zapečetit jeho nemovitost. Inspekce byla přesvědčena, že kuću nelegálně pronajímá. Byla u toho i televize.
Rozezlený Slovák ale nebyl vůči státní zvůli bezbranný. Sebral šutráky kolem silnice (a že jich je v Chorvatsku dost), nacpal jimi kapsy a metal je na státní orgán a orgán doprovázející novináře.
Když házeč vyprázdnil své zásobníky, vrhl se osobně proti přesile a zruchal novináře televize Nova Ivana Krznariće.
Nyní se řeší, jak bude vztek slovenského zbojníka oceněn. Chorvatská strana se kloní k ocenění exemplárnímu.
My bychom asi zvolili jinou strategii. Jednání, dohadování, já to nevěděl, to byla moje sestřenice z babiččiny strany atd. Ale Slováci… To je jiný temperament!