Pozor, mola v maríně Žut jsou dočasně uzavřena
Daniel Vodička

Pozor, mola v maríně Žut jsou dočasně uzavřena

Po prolomení mola v ACI maríně Žut, o kterém jsme informovali včera, byla mola v maríně do odvolání uzavřena.

Mola budou uzavřena nejméně do dokončení technických kontrol a posouzení stavu infrastruktury.

U mola se tedy do odvolání nepostavíte. Vedení ACI ale jachtaře ubezpečuje, že bóje, které ACI u maríny spravuje, budou funkční i nadále a jejich zhroucení nehrozí. Mohou se možná potopit, ale fatální následky by to mít nemělo. Funkční budou i sprchy a záchody, recepce a jejich „skvělá a mimořádně levná restaurace“. Prý bude funkční i další supporting infrastructure. Nevím docela přesně, co si pod tím představit. Snad cestičky, záhony a vše, co se zatím nepropadlo.

Tedy ve zkratce, marína je funkční, jen tam nesmíte stát.

Vzpomínám si při té příležitosti na rok 2001, kdy jsem přišel v lednu v Havaně na hlavní nádraží Estación Central de Ferrocarriles de La Habana. Vše fungovalo. Lidé byli, pokladny otevřené, stánky s občerstvením. Chtěl jsem lístek na vlak do Santiaga. Vlaky už ale několik let nejezdily.

 

Na horu