Přihlásit se Datum a čas události: 12.04.2023 9:00 - 15.04.2023 9:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 4
  • Počet míst: 4
  • Volná místa: 0
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Třídenní kurz noční plavby a bezpečného kotvení v Chorvatsku

Třídenní kurz noční plavby a bezpečného kotvení v Chorvatsku
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy

Chcete-li se vydávat dále, plout v noci a kotvit v opuštěných zátokách, potřebujete získat jistotu, abyste sebe, svoji posádku, ani ostatní lodě, nevystavovali zbytečnému riziku. Potřebujete jistotu při nočních plavbách a jistotu při kotvení.

Víte, na jakou vzdálenost vidíte poziční světla druhé lodě? Za jak dlouho se dostanete do kolizní situace? Kolik času máte při noční hlídce na reakci ve chvíli, kdy hrozí srážka? Co vám říkají poziční světla, co majáky a bóje? Jak náročný je odhad vzdálenosti v noci? Jak moc je ztížená orientace v prostoru a o co jsou náročnější práce na palubě? Jaké jsou základní bezpečnostní opatření během noční plavby?

Dále bude součástí kurzu výuka kotvení. Standardní stání na kotvě, stání na kotvě se zádí vyvázanou na břeh, zkouška kotvení na dvě kotvy v tandemu, ukázka aplikací s kotevními alarmy. Jak spustit rychle kotvu, když je rychlost vrátku nedostatečná. Příprava snubberu, když na lodi tato pomůcka chybí.

Dojde i na kombinaci obojího. Je snadné v noci bezpečně zakotvit v zátoce, kterou neznáte?  Jak budete za tmy hledat místo na kotvu? Jak bezpečně vplouvat na kotviště, kde je agresivní světelné pozadí.

Podzimní termín je ideální díky dlouhé noci a stále ještě teplému moři. Noční teploty tak neklesají tolik, jako v jarních měsících.

Loď: 37 stop a větší, nejméně 3 kajuty

Místo: Chorvatsko, lokalita bude upřesněna

Cena: 12 900 Kč včetně DPH. V ceně je pronájem lodě, instruktor, pohonné hmoty, boravišna taxa, úklid lodě, transit log. V ceně nejsou přístavní poplatky, doprava na místo a strava. Posádka zajišťuje stravu i pro kapitána.

Před odjezdem na kurz se pokusíme dát posádky dohromady, aby každá jela na místo jen jedním autem. Případně je možná letecká doprava Praha – Zadar.

Počet osob na palubě lodi: 4 + instruktor.

Co s sebou: Jachtařské oblečení a obuv, která nedělá šmouhy

Vytisknout
89
Identifikátor produktu0g9P
Na horu