Přihlásit se Datum a čas události: 31.12.2022 19:00 - 22:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 1
  • Počet míst: 40
  • Volná místa: 39
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Přednáška Přístavní manévry - ZÁZNAM

Přednáška Přístavní manévry - ZÁZNAM
Jana Šustrová
/ Kategorie: Přednášky

Pro mnohé skippery jsou okamžiky, kdy musí zajet ve větru k přístavnímu molu, doslova noční můrou. Pro zbavení se stresu přitom stačí málo. Budete-li vědět, co od plachetnice čekat, jaké jsou zákonitosti jejího pohybu, zvládnete situaci s klidem a bez stresu. Při své letní plavbě to oceníte nejen vy, ale také vaše posádka. Dost možná i vaše peněženka. 

Více informací o přednášce

Manévry v přístavech stresují zbytečně. Stačí vědět, jak na to.

Jde o užitečný doplněk k úspěšné stejnojmenné publikaci. Jednoduchým a atraktivním způsobem vysvětluje základní principy manévrování s jachtami v těsných prostorech přístavů a marín. 

Lehkou formou krátce objasní nezbytné teoretické minimum, bez něhož jsou pohyby lodi nepochopitelné. Představí chování lodí za bezvětří, ve větru, ale i v místech s proudem. Tématem přednášky nebudou jen všem dobře známá stání s mooringy, ale také stále rozšířenější mola finger pier, manévry při zajíždění bokem, přistávání u bójí, či manévry s katamarány. Podíváme se na to, jak bezpečně jachtu vyvázat, ať už u mola, či na bóji. Přednáška dá také návod, jaké manévry je dobré si s jachtou vyzkoušet a jakým způsobem. Po tomto nácviku se skipper cítí v přístavech mnohem jistější.

Přednášejícím je spoluautor knihy „Přístavní manévry“ a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička.

Cena: 500 Kč včetně DPH

 


 

Vytisknout
330
Identifikátor produktuyg2M
Na horu