Přihlásit se Datum a čas události: 19.06.2021 - 20.06.2021 Export událost

Umístění události: Marina Azura

  • Registrovaných účastníků: 3
  • Počet míst: 3
  • Volná místa: 0
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Praktický kurz trimu a práce s plachtami na Lipně

Praktický kurz trimu a práce s plachtami na Lipně
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy

Ve spolupráci s instruktory britské Royal Yachting Association Vojtou a Petrem Sládečkovými jsme pro vás připravili praktické kurzy trimu na Lipně. Dvoudenní kurz proběhne na atraktivní sportovní jachtě Seascape (First) 27.

Chcete se naučit pracovat s plachtami? Správně je nastavit na vítr, pořádně vytrimovat, dostat z plachetnice maximum a navíc kormidlovat bez potíží? Chcete plout rychleji než ostatní?

Vzhledem k častým požadavkům na trénink trimu plachet jsme se rozhodli pro spolupráci s instruktory RYA Vojtou a Petrem Sládečkovými a naplánovali jsme na Lipně kurzy trimu pro jaro 2021. Kurzy proběhnou na atraktivní sportovní jachtě Seascape 27 (karbonový stěžeň, ráhno a čelen). Jachta je vybavena vedle základního oplachtění s hlavní plachtou typu square top a refovací genou, také dvojicí genakerů a plachtou typu Code 0. Jachta už při 7 uzlové rychlosti přechází ochotně do skluzu a při vhodných podmínkách není problém dosáhnout i dvojnásobek, v závodním odlehčeném módu pak i trojnásobek této rychlosti.

Dvoudenní kurz se skládá ze základní teorie (4 hodiny) a 12 hodin na vodě. Maximální počet účastníků jsou 4.

Program kurzu

Teorie: Teorie plachtění, stabilita, vzájemné působení těžišť G, L, S, směrové vyvážení jachty, síly působící na plachty

Praxe: Trimování plachet na různých kurzech, základní manévry pod plachtami s praktickým výcvikem a ukázkami, obraty, postavení lodě do dryfu, muž přes palubu, refování, vytahování a stahování plachet, připlouvání na plachty na bóji a další. Pokud posádka vše zvládne včas, dojde i na plavbu s genakerem, případně Code 0.

Instruktoři: Petr a Vojta Sládečkovi jsou dlouholetí instruktoři RYA, kteří mají najeto tisíce námořních mil a především mají léta praxe s výukou jachtingu.

V ceně kurzu je pronájem jachty, pohonné hmoty a samozřejmě školitel.

Cena kurzu: 6500 Kč včetně DPH

Kurz proběhne za každého počasí

Místo: Marina Azura poblíž hotelu Wellness

Co s sebou: Nepromokavé jachtařské oblečení a obuv, která nedělá šmouhy

Vytisknout
779
Identifikátor produktu5WB2
Na horu