Přihlásit se Datum a čas události: 28.09.2022 8:00 - 01.10.2022 9:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 1
  • Počet míst: 4
  • Volná místa: 3
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Pogo 12.50: Plavba pro milovníky adrenalinu

Pogo 12.50: Plavba pro milovníky adrenalinu
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy

Pogo 12.50

Jachta je vyrobena ve francouzské loděnici Structures, která úspěšně kombinuje výrobu závodních plachetnic s jachtami, které nabízejí turisticky laděný interiér v závodním rouše. Ve světě závodních speciálů se Pogo proslavilo v Classe Mini. Pogo 6.50 je vyráběno již ve třetí verzi a v závodě Mini Transat drží mezi sériovými jachtami nejvíce medailí.

Druhou třídou, ve které slaví loděnice úspěchy, je Class 40. Pro mimořádně atraktivní třídu Structures vyrábí již čtvrtou generaci závodních speciálů.

Pogo 12.50 vychází z jachet Class 40, ale bylo uzpůsobeno i pro turistické plavby. V závodním těle tak je možné najít relativně konvenční interiér se třemi kajutami, toaletou, salonem a kuchyňským koutem. Na palubě však jde sportovní speciál s velikou hlavní plachtou typu square top, genou, genakerem v rukávu a s rolovací plachtou typu Code 0. Kvalitní palubní vybavení poskytuje dokonalé možnosti trimování.

Program

Třídenní kurz spojí výuku trimu a manévrů pod plachtami se zážitkovou plavbou. Tentokrát bude čas i na delší plavby. Především v podmínkách, které budou ideální pro demonstraci silných stránek jachty. Neumíme sice slíbit půl roku předem ideální počasí, ale ve skluzu se svezete a za vhodných podmínek to bude i více než 15 uzlů. Start a cíl bude v Pule. Vzhledem k rychlosti lodě bude za ideálních podmínek v dosahu denní plavby celý severní Jadran od Zadaru po Terst. Místa na noční stání budou zvolena po poradě posádky se skipperem.

Během plavby se naučíte lépe pracovat s plachtami, přesněji kormidlovat a precizněji trimovat a k tomu přidáte zážitek z plavby na jachtě, která je na úrovni závodních speciálů.

Termín: 24. září 2022 17:00 – 27. září 2022 18:00 

Kde: Marína Tehnomont Veruda Pula

Cena: 23 500 Kč

Maximální počet účastníků 4.

Spaní ve dvojlůžkových kajutách.

V ceně: pronájem lodi, transit log, úklid, pohonné hmoty, skiper – školitel, extra plachty

Cena nezahrnuje: dopravu, stravu (posádka zajišťuje stravu i pro skippera), stání v přístavech během plavby

Vytisknout
183
Identifikátor produktu5LOm
Na horu