Našim se na MS nedařilo
Daniel Vodička

Našim se na MS nedařilo

Na světovém šampionátu ORC jsou odjety 3 rozjížďky. V pondělí se nepodařilo dokončit ani jednu, první karusely tak přibyly až včera. Všechny tři naše týmy se však proti první navigačce propadly ve výsledkové listině.

Přinášíme popis včerejšího dne z pera tiskového mluvčího týmu Daring Sisters

"Znovu nás Sardinie po ránu přivítala nestálým větrem, a tak jsme mohli jen litovat zrušeného prvního startu, který se nám povedl. Ve druhé rozjížďce jsme po startu byli příliš blízko ostatním lodím, a o to náročnější bylo drát se k cíli, protože konkurence na prvním post-covidovém mistrovství světa ORC je vysoká. Ve druhé rozjížďce jsme zariskovali a chtěli být blíže startovní čáře, ale vytlačila náš posádka Morgan V. Takže jsme si museli udělat kolečko kolem komise zpět. Ale tak co, jsme Daring Sisters. Neklesli jsme na duchu a makali dál.

Vítr postupně zesiloval, místy přes 32 uzlů v nárazech. Na což ORC lodě nejsou moc stavěné. Vnímáme jako nedostatečný počin komise, že rozjížďku podmínkám nepřizpůsobila nebo rovnou nezrušila. Každopádně už v docela tvrdých podmínkách, kdy měla spousta posádek opravdu velké problémy a roztrhala genakr, jsme se, žel bohu, přidali. Nebudeme přece trhat partu, tak jsme genakr trhli taky.

Avšak, v kolonce R3 svítilo číslo 11, za což jsme v nastalé situaci rádi a je z toho poznat, že jsme navzdory sebepohlcení v těžkých podmínkách nestihli vnímat, že si stále vzhledem k ostatním dobrým posádkám vedeme dobře. Po dvou závodech nám tak dnes patří 13. příčka."

Posádka Hebe se za včerejškem ohlédla s mírným zklamáním

"Včera, za tvrdých podmínek, jsme odjeli dvě rozjížďky. Trhaly se spinakry a genakry. Vítr zesílil až k 27 uzlům. Oba starty nám úplně nevyšly, v první nás u startovní lodě zakryli Němci a po boji ve druhé etapě jsme museli točit tři sta šedesátku. Získali jsme 12. a 15. místo. Ve startovním poli není slabá loď. Zásadní problémy jsme jinak na trati neměli. Dnes má foukat taky hodně, zůstáváme pozitivně naladění."

Nevedlo se ani týmu Giulia, který zajel dvě sedmnáctky a ze 14. místa si o tři příčky pohoršil.

Výsledky najdete zde.

Na horu