Naši na MS ORC 9. a 10.
Daniel Vodička

Naši na MS ORC 9. a 10.

České týmy Hebe a Daring Sisters mají za sebou navigační rozjížďku na světovém šampionátu ORC v Porto Cervu na Sardinii. V náročných podmínkách si dojel pro 9. a 10. místo.

Navigačka začala slabým a nestabilním větrem, k závěru však týmy musely bojovat s východním větrem, který atakoval 30 uzlů. Po startu startovní pole zamířilo kolem souostroví La Maddalena do Bonifacia, následně na severozápad Sardinie k Asinaře a zpět.

Oba naše týmy během závodu doháněly, nepříliš ideální začátek závodu. Na Daring Sisters byla třeba řešit i technické problémy. Během plavby se ukázalo, že cca 200 litrů vody v kotevně nesvědčí rychlosti, proto bylo rozhodnuto se jí zbavit. Bylo to správné rozhodnutí, jachta byla bez zátěže svižnější a mohla dotahovat soupeře.

Pořadí po projetí cílem se ještě měnilo, několik jachet projelo zakázanými oblastmi a bylo diskvalifikmováno. 

Nakonec z toho bylo 9. místo pro Hebe a 10. místo Daring Sisters. Na prvních dvou místech ve třídě B (s Daring Sisters) jsou po navigačce rumunské jachty Irony (First 40.7) Catalina Curduneana a Esentia44 (Grand Soleil 44P) Catalina Trandafira. Třetí příčka patří italské jachtě Mela (Swan 42) Andrea Rossiho.

Ve třídě C je na čele trojice jachet Italia 11.98. Vede italská Scugnizza, před estonskou Sugar 3 a italskou Batanga.

Dnes jsou na programu karusely.

Výsledky najdete zde.

Na horu