Stylově po řece
Jan Koukal

Stylově po řece

Italský výrobce lodí Gozzi Mimi uvedl na trh novou verzi své motorové jachty Libeccio 11 Cabin. Novinka je určena především pro vyznavače klasického vzhledu a pohodlí. Víkendové pobyty na vodě se tak stanou stylovou záležitostí.

Lodě od Gozzi Mimi nezapřou inspiraci v tradici, která se projevuje v pojetí designu s řadou klasických prvků. Zároveň se ale hlásí i k současným trendům a moderním postupům v lodním stavitelství. Přičteme-li spoustu dřeva, italský šmrnc a dostatečný výkon na zádi, máme co do činění s velmi stylovou motorovou jachtou.

Podle loděnice je tento model z pera Valeria Rivelliniho ideální pro plavbu po řekách, kanálech a pobřežních vodách. Rivellini přepracoval tradiční model Libeccio 11 Cabin (což byl vůbec první hardtop v nabídce loděnice Gozzo) tak, aby rodina nebo skupina přátel mohla využívat venkovní prostory lodi v kteroukoli denní dobu. Za tímto účelem byl prodloužen kokpit, aby vznikl prostor pro velkorysé centrální lehátko. Venkovní kuchyně a odpočinková zóna na přídi byly propojeny. Uvnitř nabízí nový model Libeccio 11 Cabin salón/kuchyňku a dvě kajuty, každou pro dvě osoby.

Navzdory tradičnímu vzhledu je trup vyroben z moderního vakuového sklolaminátu. Ve standardní konfiguraci je loď vybavena dvěma dieselovými motory Yanmar, každý o výkonu 250 koní.

 

Technická specifikace

Celková délka 11 m

Délka trupu 9,4 m

Šířka 3,5 m

Výtlak 7 t

Motorizace 2x 250 hp

Na horu