Něco mi tu schází...
Daniel Vodička

Něco mi tu schází...

Přijedete na charter, máte novou loď. Je hezká, voňavá, dokonce grill v kokpitu…Jen jednu věc nemůžete najít…

Je to zásuvka na 12 V. Na co ji potřebuji? Například na nabíjení notebooku. Loď je sice plná USB zásuvek, ale notebook si nenabiješ. Telefony, tablety, ale notebook ne.

S tímto nedostatkem jsem se letos setkal dvakrát. V prvním případě to pracovník charterové firmy vyřešil jednoduše. Přinesl dva dráty, otevřel elektrickou skříň nad navigací, dráty připojil a zásuvka visela nad navigačním stolkem. Poté co zjistil, že navíc nejdou ani zašlé USB konektory, přinesl USB zásuvku, přestříhl dráty napájející 12 V zásuvku a do sestavy doplnil ještě USB. Říkal jsem si, že kdyby tam chybělo ještě něco…

Nyní v druhém případě to vyřešili měničem, který se instaloval přímo na baterku. Na motorovou baterku, která byla o něco lépe přístupná než baterky servisní pod podlážkami. Nebylo to příliš pohodlné, ale šlo to. Až na to, že vždy skončily konektory měniče, moje ruce, kraťasy, prostěradlo na posteli, ručník, podlážky, stůl, mapy, odpichovátko a displej mapového plotteru modré od tuny vazelíny, kterou byly konektory na baterce zamazané.

Chápu přístup loděnice. Zásuvka na 12 V něco stojí. Ani vyvrtání otvoru na zásuvku není zadarmo. Navíc loděnice nevyrobí jednu loď. Na dvou lodích se cena násobí dvojkou, na třech lodích trojkou a na sto lodích… Na sto lodích… No na sto lodích se to násobí číslem kolem stovky. A to už je fůra peněz.

Chápu, rozumím!

Přesto… Kdyby to jen trochu šlo… Zásuvka na 12 V by mě velmi potěšila.

 

Na horu