Dvě zajímavé novinky na podzim 2024
Daniel Vodička

Dvě zajímavé novinky na podzim 2024

Na podzim letošního roku jsme připravili dvě zajímavé novinky. Vedle kurzu nouzových situací na jachtě (co vás může potkat a jak to řešit), který proběhne jako vždy v Zadaru a v jeho okolí, to bude 1000 mil dlouhá plavba pro adepty na průkaz B, kterým chybí praxe (vyprodáno).

Během kurz nouzových situací si vyzkoušíte vlečení lodí, předání vlečného lana z lodě na loď za ztížených podmínek, boční vlečení, uvolnění zaseklého lana na vinšně, práci na vrcholu stěžně, kormidlování nouzovou pínou při poruše kormidelního mechanizmu, stažení, opravu a vytažení plachet, vytažení kotvy bez funkčního vrátku, zajetí na bóji a na kotvu na plachty, světlice, samonafukovací vesty a plavání v nich....

A ještě mnohem více… Plný program na velmi intenzivní třídenní kurz.

1000 mil dlouhá plavba vyplouvá v říjnu z Šibeniku a přes Itálii povede do Řecka, v případě kooperujícího počasí až na ostrov Kefalonia a zpět. Bude to dlouhé. A samozřejmě intenzivní. Po plavbě budete moci navázat námi organizovaným kurzem na B, který bude zakončen zkouškou.

Máte-li zájem o zdokonalení, je tu další kurz, který vás jachtařsky posune. Popluje se na dvojici jachet, na každé 4 absolventi kurzu. 

Na horu