Dvojice jachtařů nezvěstná, pravděpodobně mrtvá
Daniel Vodička

Dvojice jachtařů nezvěstná, pravděpodobně mrtvá

Policie dvou karibských států Sv.Vincent a Grenada vyšetřuje zmizení dvojice amerických jachtařů, kteří byli pravděpodobně zabiti trojicí uprchlých zločinců na Grenadě.  

Majitelé katamaranu Kathy Brandelová a Ralph Hendry byli naposledy spatřeni minulou neděli večer. V té době bohužel uprchla na Grenadě z policejní stanice South Saint George trojice násilníků a lupičů třicetiletý Ron Mitchell, devatenáctiletý Trevon Robertson a třiadvacetiletý Abita Stanislaus. Byli obviněni z ozbrojené loupeže, Mitchell měl na krku také znásilnění a pokus o znásilnění. O tři dny později byli dopadeni členy jednotky rychlého nasazení pro boj s drogovými delikty po zběsilé honičce v kingstownských ulicích na severu Svatého Vincentu ve vesnici Petite Bordel. Dál už nebylo kam utéci. 

Policie na Grenadě uvedla, že uprchlíci unikli z Grenady na Svatý Vincenc na jachtě. Vyšetřovatelé nyní prověřují stopy, které naznačují, že dva majitelé jachty mohli být při tom zabiti.

Katamaran Simplicity americké dvojice byl nalezen skipperem jíné jachty ze stejného klubu u pobřeží ostrova Sv. Vincent ve Wallilabou Bay opuštěný a vypleněný. Na palubě byly nalezeny stopy zápasu, krev.

Podle údajů AIS opustila jachta Grenadu v neděli kolem 22:00 tamního času. Podle facebookové stránky Grenada Cruisers Information byla rychlost plavidla nezvykle vysoká. Dvojice majitelů byla přitom známá tím, že plula pomalu a pouze za příznivého počasí.

Vše bohužel nasvědčuje tomu, že trojice uprchlých zločinců si s americkým jachtařským párem nebrala servítky.

Na případ byla nasazena elita kriminálky Kingstown pod vedením detektiva Elmore Alexandera, který je známý tím, že při výslechu dokáže rozmluvit i do té doby němé jedince. Dozorující státní zástupce očekává přiznání v řádu desítek minut. 

Na horu