Byli jste už na Azorech?
Daniel Vodička

Byli jste už na Azorech?

Okouzlující souostroví uprostřed Atlantiku je navštěvováno především jachtaři vracejícími se v květnu z Karibiku. Jinak jde stále o zapomenutý kus světa, který se nachází Evropě na dosah.

Na červen máme naplánovanou plavbu po Azorech pro naše čtenáře. Z původních 36 volných míst nám už zbývá jen posledních 5. Start a cíl je v Hortě na ostrově Faial. To je oblíbená zastávka jachtařů vracejících se přes Atlantik z Karibiku. Mimo jiné i proto, že je zde legendární bar Peter´s Café Sport, který chce každý alespoň jednou za život navštívit. Během týdne si zajedete na ostrovy Pico, Sao Jorge, Terceira a Graciosa. Bude samozřejmě možné si také pobyt prodloužit a podívat se na nejvzdálenější ostrovy Flores (biosférická rezervace UNESCO), Sao Miguel, nebo Santa Maria.

Image
Azory jsou sopečné ostrovy západně od Portugalska, přibližně ve třetině Atlantiku. Počasí je zde vlhké, bez výrazných letních a zimních výkyvů. Ostrovy jsou zelené, hornaté, s krásnou architekturou. Místní domorodé kmeny jsou zatím mírné a přítulné, stále mají jen minimum zkušeností se zkaženým bílým evropským/americkým mužem. Souostroví je atraktivním cílem pro kytovce. Zpočátku zde byli ve velkém loveni, dnes již je lov zakázán a rentabilnější jsou výlety za pozorováním velryb.

Azory jsou nádhernou lokalitou a nyní máte šanci hned č z ostrovů navštívit.

Zpáteční letenku i s bagáží je možné sehnat u Student Agency za necelých 12 000 Kč.

Více o ostrovech se dozvíte zde, zde a zde..

Na horu