Poslední možnost zlepšit se v přístavech v červenci
Daniel Vodička

Poslední možnost zlepšit se v přístavech v červenci

Poslední místa na kurzech přístavních manévrů v červenci. Chcete-li se zlepšit za kormidlem před svojí plavbou, chcete-li získat jistotu, naučit se nové postupy, prostě zjistit jak na to, máte poslední možnost. Volná místa na praktických kurzech v centru Prahy.

Dobře si pamatuji léta, kdy jsem na lodi začínal. Každé zajetí do přístavu znamenalo adrenalin až po uši, nejistotu, komedii pro ostatní a plnou naběračku stresu pro mě. Nikdo nás to nikdy neučil a metoda pokus-omyl je zatraceně zdlouhavá. Zvláště proto, že se tomu, co neumíme, co nejvíce vyhýbáme.

Jak dlouho již jezdíte na jachtě? A kolikrát za rok si zajedete do maríny nebo přístavu? Zajedete si desetkrát za rok? A je po ruce někdo, kdo by opravil vaše případné chyby? Představte si, že byste desetkrát za rok zaparkovali s autem do řady u chodníku. Jak by vám to šlo? Jak dokonalí byste byli?

Strávíte-li na jachtě týden či dva ročně, desetkrát do přístavu obvykle nezajedete. Proto je tempo odstraňování stresu a nepohody zanedbatelné. A stres a nepohoda na náladě při dovolené nepřidají.

Už téměř před 10 lety jsme začali učit přístavní manévry. Na základě toho, jak chabé byly dovednosti našich jachtařů z kapitánských kurzů, které měli za sebou. Nejprve na Orlíku, dále v Chorvatsku a nakonec jsme přidali jednodenní kurzy v Praze.

Naše pražské kurzy jsou primárně určené pro jachtaře, kteří se na vodu vydávají cca po roce a chtějí si oživit dovednosti ještě předtím, než vyvezou rodinu či přátele. Chtějí mít na dovolené více klidu, jistotu, že složité situace zvládnou se ctí. Tedy ne tak, že se k molu nějakým způsobem dohrabou, ale že zvolí správnou strategii, vědí, co dělat a připravený scénář dodrží.

My vás toto vše naučíme. Máme za sebou snad i více než desetitisíce zajetí k molu s našimi žáky. Ne celkem, ale každý z našich instruktorů. Víme jak na to, umíme to učit, víme, kde se dělají chyby a jak je odstranit. Říká se, že kdo neumí, ten učí. To u nás neplatí. Umíme to a víme, jak to naučit.

A nemusíte přijít sami. Chystáte-li se na loď s partnerem, nebo partnerkou, je dobré, pokud oba vědí, co od sebe mohou očekávat. My vás sladíme, sehraná dvojice zvládne mnohem více než šikovný jednotlivec.

Naučíme vás připlouvat k molu, odplouvat od mola, naslouchat lodi a zvládat ji stejně, jako zvládáte svůj vůz. Bude to sice něco stát, ale atmosféra na vaší dovolené vám to vynahradí.

Kurzy v Praze pořádáme celé léto. Pokud vám nevyhovuje vypsaný termín 17.7., kontaktujte nás a pokusíme se vám vyjít vstříc.

A na podzim pro vás máme připraveny třídenní kurzy v Chorvatsku, které vaše dovednosti posunou na další level.

Kurzy pořádáme na jachtě s kormidelním kolem pro 4 žáky na palubě.

Na horu