AC75 model 2.0

Tři týmy připravující se na Americký pohár v Aucklandu již připravily své druhé lodě. Tedy jachty, na kterých se závod pojede. Některé jsou skoro stejné, jako modely 1.0. Jiné se výrazně liší. Co to pro závod bude znamenat?

Nejtěžší, nejosamělejší, nejemotivnější…

Ve Francii se rozloučíte se svými blízkými a když budete dost dobří a budete mít velkou porci štěstí, postavíte se na pevnou zemi znovu až za 80 dnů ve Francii. Za sebou budete mít sólovou plavbu kolem světa.

Sedm je konečné číslo

Poslední závodní den již na České námořní rallye nic nového nepřinesl. Počasí nekooperovalo, žádná další rozjížďka se už nepřidala. Závod tak skončil po sedmi rozjížďkách a je známý nový místr republiky.

Morgan a LS Brno na čele

Na prvních místech v obou kategoriích se nic od včerejška nezměnilo. Stále vedou Morgan Sailing Team a Lodní sporty Brno.

22. místo pro Viktora Teplého na ME

Od čtvrtka 8. 10. do úterý 13. 10. se v polském Gdaňsku konalo mistrovství Evropy třídy Laser Standard a Radial. Nejlépe z našich reprezentantů si vedl Viktor Teplý, který skončil ME na 22. místě v olympijské třídě Laser Standard.

Morgan zaútočil

Dnes se na České námořní rallye podařilo odjet tři rozjížďky. Po dvou karuselech u Tribunje přišla na řadu ještě jedna dlouhá navigační etapa k Biogradu. Rozjížďky umožnilo stabilní jugo, které se chvílemi blížilo ke 20 uzlům.

Opravy a záchrany

Mediální loď na České námořní rallye má za sebou další úspěšnou záchrannou operaci. Zesilující vítr znamená pro startovní pole množící se problémy.

Proč se na ČNR nestartovalo?

Na České námořní rallye se nepodařilo odstartovat podle předem připraveného harmonogramu. Mohl za to žralok...

První den pro brněnský Prýgl

Dnes se podařilo na České námořní rallye odjet první dvě rozjížďky. V neděli i v pondělí bylo větru příliš. V neděli zabránilo organizátorům v dojetí rozjížďky zesilující jugo, včera to byla od rána svištící bóra.

Hyveco, Johan a Rodop

První rozjížďka 24. České námořní rallye je za námi. V kategorii First se pořadí během rozjížďky měnilo podobně rychle, jako protiepidemiologická opatření vlády.

Jugo, vlny a rallye bez rozjížďky…

První den na České námořní rallye foukalo jugo o rychlosti mezi 22 a 28 uzly. První rozjížďka pro třídu First 35 sice byla odstartována, ale ještě před návětrnou bójí bylo nutné rozjížďku přerušit.

Rallye ve startovních blocích

Na Murteru se připravuje start 24. ročníku České námořní rallye. Slavnostní zahájení skončilo dojemnou chvílí při reprodukci skladby, která je srdcím českých sportovců nejbližší. Vlajka na stožáru, vlhko v koutku mnohého oka, rozechvělé rty… Bude se vyplouvat.