Jak řešíte zrušené pronájmy jachet? Aktualizováno
Daniel Vodička

Jak řešíte zrušené pronájmy jachet? Aktualizováno

Zřejmě největším tématem nyní je, jak řešit pronájmy jachet, na které není možné odjet. Jachtařská sezóna se rozjíždí již od dubna a že by se situace do té doby vylepšila, je nepravděpodobné.

Proto se na vás obracíme s žádostí o sdílení zkušeností s touto nepříjemnou situací.

V nepříjemné situaci se v tuto chvíli ocitlo mnoho jachtařů, firem, které poskytují služby v oblasti jachtingu, ale samozřejmě i charterových společností. Jsou zaplacené pronájmy jachet, případně jachtařské kurzy a není možné je využít (týká se to i nás). Všichni v tuto chvíli řešíte (řešíme), jak minimalizovat škody. Pokud už máte s nastalou situací zkušenosti, podělte se prosím o ně s námi a s našimi čtenáři.

Oslovili jsme nyní firmu KWS Sport z Českých Budějovic, která vlastní charterovou společnost v chorvatském Zadaru. Ta řeší nastalou situaci tak, že nabízí přesunutí dotčených charterových týdnů na jiné období v tomto roce, nebo na příští sezónu.

Je pro vás takové řešení schůdné?

Své zkušenosti můžete zasílat mailem, nebo prostřednictvím Facebooku.

Níže přinášíme informace o zkušenosti s charterem od našeho čtenáře Honzy B.

Dovolím si v krátkosti reagovat s aktuální zkušeností z tohoto týdne.

Na loď jsme neodjeli, komunikovali jsme přímo s pronajímatelem již během týdne. Máme s ním dlouholeté zkušenosti a musím uznat, že se k situaci postavil velice pozitivně (nejspíše také, že zatím není hlavní sezona a dopady na ně nyní nejsou natolik drtivé).

Nabídl nám, že pokud dojedeme a nebude možné se vrátit domů, poskytnou nám loď na celou dobu uzavřených hranic a 15 dnů k tomu (myšleno po zaplaceném týdnu by se loď vrátila do mariny a tam ji mohla posádka obývat bezplatně, dokud by se situace nezlepšila) a pokud nedorazíme, není třeba cokoli řešit a loď nám poskytnou v jiném termínu, jakmile se situace zlepší.

Předmětná loď byla ve 100% již zaplacená a další loď máme od stejného společnosti pronajatou na konec června (zde nám chybí doplatit 50%. Tak uvidíme časem, jak bude naloženo s touto).

 

Na horu